Ako chrániť svoje zuby? Ponúkame vám overené tipy

LifeStyle Tipy a rady Zdravie

Už odmalička nám rodičia hovorili, že ak sa o zuby nebudete starať, musíme počítať s vŕtaním a zubnými kazmi. V mladosti sme si dôležitosť starostlivosti o zuby neuvedomovali, no s pribúdajúcimi rokmi si začíname uvedomovať, že ak chceme mať zdravé zuby, musíme sa o ne starať.

Ako chrániť svoje zuby? Ponúkame vám overené tipy
Ako chrániť svoje zuby? Ponúkame vám overené tipy (Foto: unsplash.com)

Ako si ale chrániť svoje zuby? Ponúkame vám overené tipy.

Dentálnu hygienu neodmietajte

Na internete, ale aj medzi ľuďmi kolujú mýty, že ak začneme chodiť na dentálnu hygienu, kvalita zubov sa postupne bude zhoršovať a zuby budú náchylnejšie na kazy. Je to však len mýtus.

Ak si ale chcete chrániť zuby, odporúčame vám pravidelne chodiť na dentálnu hygienu. Vyberte si vhodnú dentálnu ambulanciu a navštevujte ju pravidelne. Pravidelnosť by mala byť samozrejmosťou. Odporúča sa chodiť na dentálnu hygienu aspoň dvakrát do roka. Môže to však byť aj častejšie.

Na dentálnej hygiene vám odstránia zubný kameň a aj zažltnutie zubov. Odstránením zubného kameňa zabránia znehodnoteniu zuba. Môže sa stať, že občas budete potrebovať endodonciu, avšak pravidelnými návštevami dentálnej hygieny si ochránite zuby.

Čistite medzizubné priestory

Ak si chcete chrániť zuby, odporúčame vám čistiť si dôkladne medzizubné priestory. Na čistenie medzizubných priestorov budete potrebovať zubné nite a medzizubné kefky, ktoré je potrebné pravidelne meniť, aby ste zabránili prenosu infekcie. Baktérie spôsobujú rozkladanie zvyškov potravín v medzizubnom priestore a tým ohrozujú aj zuby.

Prvým príznakom zanedbanej hygieny v medzizubnom priestore sú začervenané ďasná a ich krvácanie.

Ak si plánujete dávať robiť nové zubné náhrady, myslite na to, že ak si chcete chrániť nové zuby pred znehodnotením, nesmiete podceniť čistenie medzizubných priestorov.

Chráňte si svoje zuby a poctivo si čistite medzizubné priestory, ale aj jazyk. Takto zabránite gingivitíde a paradentóze, aby vám znepríjemňovala život.

Text: PR