Keď sa blíži Valentín – alebo večná mužská dilema, čo teraz

Tipy a rady

Asi máloktorý muž sa vyžíva v kupovaní darčekov. Obzvlášť, keď sú na to do roka minimálne štyri príležitosti a vaša polovička zakaždým čaká, čím ju prekvapíte. Nezúfajte – v nasledujúcom článku vám poradíme, čo môže potešiť každý typ ženy!

Keď sa blíži Valentín - alebo večná mužská dilema, čo teraz
(zdroj: unsplash.com)

Potlač pre kreatívnych

Každý darček vždy závisí od toho, komu ho kupujete. To je asi základné pravidlo, ktorým sa musíte riadiť. Valentín má možno oproti iným sviatkom tú výhodu, že môžete svojej partnerke kúpiť aj párový darček. O čo ide? Môžu to byť hrnčeky, ktoré budete mať obaja rovnaké, ponožky alebo tričká pre dvojice, uteráky, náramky alebo kľúčenky rozdelené na dve polovice, z ktorých každý budete nosiť jednu. Hrnček alebo vankúš môže byť potlačený aj vašou spoločnou fotkou, ak chcete byť originálni – poprípade fotku nechajte zarámovať do pekného rámčeka. Potlačiť sa dnes dá naozaj všetko, takže je iba na vašej fantázii, aký darčekový predmet bude vašej partnerke pripomínať váš spoločný vzťah.

Overené klasiky vždy zaberú

Potom je tu, samozrejme, stávka na istotu alebo valentínska klasika – šperk. Môže to síce znieť ako stokrát obohratá pesnička, ale kvalitný a pekný šperk nikdy neomrzí. Môžete kúpiť retiazku, prívesok, náramok, alebo celú súpravu šperkov – dajte si však pozor na to, aby ste nekúpili prsteň. Samozrejme, v prípade, že nechcete svoju drahú požiadať o ruku. Inak sa vám bude len veľmi ťažko vysvetľovať, že si ju ešte nechcete vziať a z krásneho Valentína môže byť posledný spoločný Valentín. Potom je tu klasika č. 2 – parfém. Opäť je najlepšie, ak idete na istotu a viete, ktorú vôňu má vaša partnerka najradšej (prípadne aspoň aký druh vône používa), aby ste nekúpili niečo, čo jej bude neskôr iba stáť v skrini s kozmetikou a bude na to sadať prach. Ak si nie ste istí, kúpte radšej najmenší flakón, aký je v ponuke.

Urob si sám

Pre akčné a dobrodružné povahy odporúčame kúpiť zážitok. Valentín ako taký by mal byť pre vašu partnerku a samozrejme aj pre vás zážitkom, preto možno viac času, ako behaniu po obchodoch, venujte príprave programu na spoločný večer. Nemusíte využiť iba zaužívané zvyky, ako večera alebo kino či divadlo, ale pokojne povoľte uzdu fantázii a urobte si welness deň, alebo raňajky v balóne, tandemový zoskok padákom, degustáciu vína v tme či jazdu na psom záprahu. A pre tých šikovnejších, ktorí si trúfajú vyrobiť aj niečo vlastnými rukami, máme ešte pár tipov na handmade darčeky. Či už ručne vyrobíte pohľadnicu alebo kartičku, ktorú priložíte k darčeku (na internete nájdete mnoho inšpiračných zdrojov), alebo darčekové kupóny na rôzne služby počas roka, ako napríklad raňajky do postele, mesiac upratovania, atď., uistite sa, že to nebude úplný nepodarok. Najdôležitejšie je však počas Valentína nezabudnúť pripomenúť partnerke, že ju máte radi. Aj ten najdrahší darček tak bude nič oproti bozku, objatiu alebo pekných slovách, ktoré jej večer v posteli pošepkáte do ucha.