Kedy navštíviť prvý krát urológa? Neprehliadajte možné príznaky vážneho ochorenia

LifeStyle Tipy a rady Voľný čas Zaujímavosti Zdravie

Navštívili ste už niekedy urológa alebo máte voči tejto návšteve rešpekt a radšej to odkladáte na neskôr? Samozrejme, v niektorých prípadoch sa netreba ponáhľať, no treba vedieť  zároveň rozpoznať, kedy je situácia vážnejšia. Prečítajte si, kedy je dôležité urológa navštíviť a ako často tieto návštevy opakovať.

Kedy navštíviť prvý krát urológa? Neprehliadajte možné príznaky vážneho ochorenia (Foto: unsplash.com)

Prvá návšteva urológa

Je viacero dôvodov, prečo sa po prvý krát objednať k urológovi. Môžete to brať len ako prevenciu a takéto pravidelné prehliadky je dobré zahrnúť každoročne. Keďže sa u mužov veľmi často objavujú závažné ochorenia z tejto oblasti, tak to netreba podceňovať. Pravidelné prehliadky treba zaradiť hlavne ak máte radi príležitostný sex alebo nemáte stáleho sexuálneho partnera. Môžete byť totiž vystavený pohlavným chorobám a je vyššia šanca, že by ste sa mohli nakaziť.

Dôvodom môže byť aj zápal močových ciest. Ak máte diagnostikovaný zápal močového mechúra, močovej rúry, zápal predkožky a pohlavného orgánu, zápal prostaty alebo semenníkov, je dôležité si objednať konzultáciu u tohto odborníka. Čím rýchlejšie sa takéto choroby podchytia, tým lepšie. Aj keď sa môže zdať vyšetrenie nepríjemnou záležitosťou, tak treba mať stále v hlave, že je to len pár sekundová záležitosť, ktorá vám dokáže pomôcť.