Notebook alebo stolový počítač? Čo sa oplatí hlavne na prácu?

Bývanie LifeStyle Tipy a rady Voľný čas Zaujímavosti

Práca z domu sa stáva čoraz bežnejšou a množstvo firiem necháva svojich zamestnancov, aby pracovali práve z pohodlia domova. V tom prípade je dobré vytvoriť si vlastnú kanceláriu, ktorá bude miestom, kde budete len pracovať, kreatívne premýšľať a tráviť čas, ktorý by ste trávili bežne, v práci. Medzi zariadenie patrí aj počítač alebo notebook, na ktorom sa najčastejšie práca z domu vykonáva. No do čoho je lepšie investovať?

Notebook alebo stolový počítač? Čo sa oplatí hlavne na prácu? (Foto: pixabay.com)

Porovnanie výhod a nevýhod

Prvým faktorom, ktorý môžeme medzi notebookmi a stolovými počítačmi porovnať, je ich cena. Zaujímavé je, že stolové počítače sú vo väčšine prípadov lacnejšie a majú rovnaký, ak nie lepší výkon. Na druhej strane je tu ale faktor pohyblivosť, v ktorom jednoznačne vyhráva notebook. Môžete si ho so sebou zobrať kamkoľvek – na pracovné schôdzky, pri cestovaní alebo pokojne aj do postele, keď sa vám nebude chcieť pracovať za stolom.

Ak ste zvyknutí na stolovú klávesnicu, tak môže byť pre vás zvykanie si na notebook pomerne zložité. Samozrejme, vždy sa dá kúpiť externá klávesnica, no to je zas príslušenstvo naviac. Rovnako to je aj s myšou, pri notebooku je to vyriešené dotykovou plochou nazývanou touchpad. Oprava počítačov je lacnejšia než pri notebookoch, rovnako je to aj pri cene a dostupnosti náhradných dielov.

Cena patrí často k hlavným požiadavkám, to nemusí byť problém, najmä ak nakupujete online. Viete si jednoducho porovnať ceny, no vždy odporúčame nakupovať len v známych a overených obchodoch. Ak chcete ušetriť ešte viac, nezabúdajte na online kupóny ako sú zľavové kódy. Nájdete ich aj na elektroniku. Obľúbený je hej.sk zľavový kód s extra zľavou na celý nákup, platí aj na už inak zlacnený alebo akciový sortiment. Stačí zobraziť jeho znenie, to skopírovať a následne uplatniť pri nákupe.

Čo sa oplatí najviac?

Ak pracujete v kancelárií z domu, tak vám jednoznačne odporúčame stolový počítač. Samozrejme, je dobré mať aj notebook, hlavne ak veľa cestujete alebo chodíte na pracovné schôdzky. No tam ho už môže nahradiť aj mobil alebo tablet, ktoré sú stále lacnejšie. Investujte do nejakého kvalitného pracovného počítača a širokouhlého monitora. Nie len že budete mať lepší prehľad, ale bude sa vám jednoduchšie pracovať až do detailov.

Ak sa v tom strácate, nechajte si poradiť. Pomôcť môže aj porovnanie notebookov, kde nájdete cenovo dostupné modely, ale rovnako aj kúsky výkonovo na vyššej úrovni pre prácu, ale aj prípadnú zábavu.