Zabijak vášho libida: Problémy, s ktorými sa dá bojovať

Vzťahy

Sexuálna príťažlivosť je zložitá vec. Bez nej sa ale v živote ďaleko nedostaneme a moc potešenia neužijeme. Udržať ju však na vysokej, prinajmenšom dobrej úrovni, je pre niektorých ľudí trocha náročnejšie.

Stránky pre mužov budú preto hovoriť o možných dôvodoch straty záujmu o sex, ktorým by ste sa mali vyhýbať, pretože aj problémy v intímnej oblasti spôsobujú rozpad vzťahov.
Ak ich nevyriešite, vaše manželstvo alebo spolužitie môže skončiť rozchodom, a to aj napriek tomu, že takémuto negatívnemu výsledku sa dá predísť tým, že problém vyriešite.

Nízka spotreba vody

Ak vás vaša hlava skutočne bolí, vaše telo nemusí mať dostatok tekutín a v tomto stave je potom schopnosť sústrediť sa na intímne zblíženie náročné? Okrem toho nedostatok vody v tele vedie k jeho oslabeniu a zníženiu túžby.

Preto, ak sa chcete vyhnúť aj suchotám v partnerskom zväzku, skúste vypiť niekoľko pohárov vody viac ako obvykle. V opačnom prípade budete možno nútení časom vyskúšať Cialis alebo iné podporné produkty.

Obriezka

Ak ste pred nedávnom z akýchkoľvek dôvodov podstúpili obriezku, mali by ste si dať na pár dní s intímnym kontaktom pauzu. Aj keď nejde o vážny a extrémne bolestivý zákrok, predsa len si svoju malú rekonvalescenciu a čas vyžaduje. Špekulácie, že obriezka potešenie zo seku znižuje, sú ale neopodstatnené.

Depresie

Zníženie libida je jedným z hlavných príznakov depresie. Jej liečba je pomerne náročná, ale stále s ňou môžete bojovať. Ak je strata túžby spojená s týmto stavom, najprv sa postarajte o obnovenie psychiky a spolu so stabilným stavom príde túžba užiť si intímne chvíle s partnerkou sama. Skúste sa viac pohybovať na čerstvom vzduchu a v prírode.

Zlá strava

Nadmerná váha bezpochyby poškodzuje celkový stav tela a intímny život párov. O dôvod viac so sebou konečne niečo robiť. Neznamená to ale, že by ste mali začať hladovať.

Hlad navodzuje zlú náladu, telo nedostáva dostatok energie, a preto bude sex pomalý. Po celú dobu budete myslieť iba na jedlo, zatiaľ čo vaša partnerka bude od vás očakávať odpoveď na jej náklonnosť. Okrem toho sa bude hladina pohlavných hormónov neustále meniť, čo tiež neprispieva k rastu túžby.

Ovládajte svoju stravu, ale neprekračujte rozsah. Len potom a po všetkých stránkach dokážete v živote normálne fungovať.

Text: PR, foto: unsplash.com