Najkrajšie dovolenky na Slovensku – 6 destinácii, ktoré si vás získajú

Tipy a rady Voľný čas Zaujímavosti

Ak nechcete cestovať ďaleko, tak letná dovolenka na Slovenku je ideálnym riešením. Ak strávite toto leto doma, tak ušetrite peniaze za cestovanie a tiež podporite slovenskú ekonomiku. Slovensko je plné prírodných krás a atrakcií, ktoré sa skrývajú za rohom. Pri výbere dovolenky, čí kúpe všetkého potrebného môžete ešte aj ušetriť. Neprehliadnite najlepšie zľavové kódy, vďaka ktorým nakupujete s extra zľavami v obľúbených online obchodoch.

Chopok

V prípade, že nemáte strach z výšok a máte radi extrémy, tak potom sa ubytujte priamo pod hviezdami v štýlovom hoteli na vrchole Chopku. Hore sa pohodlne vyveziete lanovkou a okrem fantastických výhľadov si budete môcť naplno užiť horskú turistiku. Chopok je jedným z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk, no okrem toho patrí aj medzi najveternejšie miesto na Slovensku.

Bešeňová

Ak sa ubytujete v areáli športovo-rekreačného areálu GINO Paradise Bešeňova, tak si vychutnáte spolu s rodinou letný relax. V Bešeňovej je mnoho vonkajších bazénov s geotermálnou vodou, vnútorné bazény s vodnými atrakciami vrátane tobogánu, vitálny svet, relaxačné centrum a množstvo atrakcií pre deti.

Liptovský Mikuláš

Keď sa chcete vybrať do neďalekého Holiday Resortu Tatralandia, ubytujte sa v Liptovskom Mikuláši. Nepochybne musíte spolu s deťmi navštíviť vyhľadávaný vodný areál. V aquaparku Tatralandia nájdete až 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou a z toho 10 s celoročnou prevádzkou, 26 toboganov a šmýkačiek, saunový svet a množstvo letných akcií pre malé aj veľké deti. V prípade, že máte radšej prírodné kúpanie, navštívte Liptovskú Maru.

Demänovská dolina

Demänovská dolina patrí k najnavštevovanejším miestam v Nízkych Tatrách. Bola známa a vyhľadávaná speleognickou lokalitou už pred viac ako 100 rokmi. Ak sa rozhodnete spolu s deťmi navštíviť túto jaskyňu, nezabudnite sa teplo obliecť.

Jasná

Jasná je v zime známa tým, že sa tam chodí mnoho ľudí lyžovať. Ale čo v lete? V lete sa do Jasnej uteká pred horúčavami a ruchom mesta. Vyberte sa na turistiku alebo sa vyšantite v Bike parku, kam vás spolu s bicyklom vyvezie sedačková lanovka.

Starý Smokovec

Ak si chcete dopriať dokonalý oddych vo vysokohorskej prírode, navštívte Starý Smokovec. Odtiaľ sa pozemnou lanovkou dostanete na populárny Hrebienok, kde si môžete vyskúšať adrenalínovú jazdu na bicykli. Tu môžete využiť ubytovanie Štrbské pleso.

Nech sa vyberiete kamkoľvek, nezabúdajte sa dobré pripraviť. Teplé oblečenie, dobrá obuv a vhodná výstroj sú základ. Prajeme krásne ničím nerušené chvíle.

Foto: unsplash.com